yükleniyor

Android Cihazlarda POP3 Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mail sistemleri, hayatımızın her döneminde önem arz ederken Android cihazlarda POP3 mail kurulumu ile alakalı bilgiler de sunmak gerekiyor. Artık sadece bilgisayar sistemleri değil, akıllı telefon sistemleri de beraberinde birçok farklı avantajı getirdi.

Android işletim sistemine sahip cihazlara zaman içerisinde mail sistemi kurulabilir hale geldi. Dolayısı ile bu işlemler ile alakalı olarak da sizleri bilgilendirmemiz gerekiyor. Android sistemlere Yandex Mail, Outlook Mail, site uzantılı mail ya da bu gibi hemen hemen tüm maillerin kurulumlarını yapabilirsiniz.

Android Akıllı Telefonlara POP3 Mail Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

Google tarafından geliştirilen yeni nesil bir işletim sistemi olan Android, kendi içeriğinde mükemmel seçenekleri sunar. Dahili E-POSTA uygulaması da bunlardan birisi. Bu uygulamayı kullanarak her türlü mail kurulum işlemini yapabiliriz. İzlemeniz gereken aşamalar aşağıdaki gibidir;

·         İlk olarak Android işletim sistemine sahip cihazımızı açıyoruz ve programlar içerisinden E-POSTA uygulamasını bularak giriş yapıyoruz.

·         Girdikten sonra cihaza daha önceden mail kurulumu yapılmadı ise sıfırdan kurulum ekranı olan YENİ HESAP EKLE sekmesini tıklayacaksınız.

·         Bu ekranda MAİL ADRESİ ve ŞİFRE kısmına ilk olarak kuracağınız mailin bilgilerini yazıyorsunuz ve sonrasında alt kısımda yer alan MANUEL KURULUMbutonuna tıklayarak ilerliyorsunuz.

·         Manuel kurulum ekranında bizlere POP3, IMAP ve MİCROSOFT EXCHANGE olmak üzere 3 ayrı seçenek sunacak. Burada POP3 seçeneğini seçerek ilerliyoruz.

·         Sonrasında ise mail ayarlarını yapılandırabileceğimiz özel bir kısım gelecek. Bu kısımı aşağıdaki şekilde ayarlayacağız;

POP3 Sunucusu: mail.siteadresiniz.com

Güvenlik Tipi: HİÇBİRİ

POP3 Bağlantı Noktası: 110

SMTP Sunucusu: mail.siteadresiniz.com

Güvenlik Tipi: HİÇBİRİ

SMTP Bağlantı Noktası: 587

·         Bu ayarları yaptıktan sonra alt kısımda yer alan OTURUM AÇ sekmesine tıklıyoruz ve ilerliyoruz.

·         Mail kurulum ayarları, program tarafından denetlenecek ve sonrasında bilgiler doğru ise mail kurulu hale gelecektir.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Android işletim sisteminde bu programı kullanarak birden fazla mail kurulumu yapabilme şansına sahip olacağınızı unutmayın. Pratik arayüzü sayesinde tüm mail hesaplarınızı işletim sistemi üzerinden takip edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!