yükleniyor

CPanel PHP Versiyonu Değiştirme Nasıl Yapılır?

PHP versiyonu, günümüzde web sitelerinin verimli bir şekilde çalışması için önemlidir. Geçmişten günümüze PHP yazılımı en çok tercih edilen yazılım dillerinin başında geliyor. Ancak yazılım dilinin sürümü farklılık gösterdikçe web sitesinin çalışma mantığı da farklılık gösterir.

PHP versiyonu değiştirme işlemi ise CPanel altyapısına sahip sunucularda müşterinin insiyatifine sunulmuş bir işlemdir. Bu işlemi nasıl uygulayacağınıza dair bilgiler vereceğiz.

PHP Versiyonu Değiştirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

PHP versiyonları arasında ciddi anlamda farklılıklar gözetebiliriz. PHP yazılım dilinde değişkenler, döngüler ya da class adını verdiğimiz kod parçaları bulunur. Yeni versiyonlarda bunların tamamı değişiklik gösterir.

Bu neden dolayısı ile kullanıcığınız sistemin hangi PHP versiyonunda daha verimli çalışacağını bilmeniz gerekir. PHP versiyonunu sürekli güncelleyebilirsiniz.

CPanel Üzerinden PHP Versiyonu Değiştirme – Güncelleme

A-) Öncelikli olarak www.siteadiniz.com:2082 adresini tarayıcımıza yazıyoruz ve CPanel giriş ekranına geliyoruz.

B-) Burada hosting sağlayıcınız tarafından sizlere sunulan KULLANICI ADI ve PAROLA bilgisini girerek panelimize giriş yapıyoruz.

C-) Sonrasında gelen seçenekler arasında SELECT PHP VERSİON (PHP Versiyonu Değiştirme) seçeneğini tıklıyoruz. Bu kelimeleri ARAMA kısmına yazarak da kolayca bulabilme şansına sahip olabilirsiniz.

D-) Sonrasında karşımıza CURRENT PHP VERSİON seçeneği gelecektir. Burada güncellemek istediğimiz PHP versiyonunu seçiyoruz. Sonrasında sağ kısmında yer alan SET AS CURRENT seçeneğine tıklıyoruz.

E-) Bu işlemin ardından sunucu hesabınızın PHP versiyonunu sorunsuz şekilde güncellemiş oluyorsunuz. Tabi ki aşağıda sizlere yanında tik olan birçok seçenek sunulacak. Bu seçenekler versiyona dair çalıştırılan modüllerdir. Eklemek ya da çıkarmak istediklerinizi ayarlayıp altında yer alan SAVE (KAYDET) butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!