yükleniyor

Wordpress LiteSpeed Cache Eklentisi ile Web Sitesi Hızlandırma

Bu makalemizde çokça araştırılan seçeneklerden birisi olan Wordpress LiteSpeed Cache eklentisi ile web sitesi hızlandırma ile alakalı bilgi sunacağız. Dünyanın en çok kullanılan CMS modeli olduğunu net bir şekilde söylemekte fayda var.

LiteSpeed Web Server, bildiğiniz gibi Linux altyapısına sahip sunucularda en verimli seçeneklerden birisidir. Zaman içerisinde Linux sunucularda daha verimli Wordpress deneyimi için LiteSpeedCache eklentisi geliştirilmiştir. Bu eklenti, ÜCRETSİZ olarak birçok farklı seçeneği sizlere sunar.

Wordpress LiteSpeed Cache Eklentisi Nedir?

LiteSpeed Cache eklentisi, Linux sunucularda WP altyapısına sahip web siteleri için gelişmiş bir önbellekleme eklentisidir.

Zaman içerisinde Google arama motoru kuralları içerisinde ön belleekleme olmazsa olmazlardan birisi haline geldi. Linux altyapısına sahip tüm sunucularda artık LiteSpeed Web Server özelliği söz konusudur. Bu özellik ile uyumlu çalışan ve performans arttıran mükemmel bir eklentidir.

Wordpress LiteSpeed Cache Eklentinin Özellikleri Nelerdir?

LiteSpeedCache, sizlere tek bir panelde web sitenizin tüm alanlarının ön bellekleme sistemini yönetme imkânı sunar. Üstelik ÜCRETSİZ bir eklenti olması da çok ideal bir seçenek diyebiliriz. Eklentinin başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir;

·         Sunucu LiteSpeed sistemini kullanarak gelişmiş önbellekleme,

·         Web sitenize özel önbellekleme modülü,

·         Web sitenizdeki görsellerin optimizasyonu,

·         CSS / Javascript dosyalarını önbellekleme, optimizasyon ve sıkıştırma

·         HHTP / 2 Push

·         Tarayıcı önbellekleme sisteminin yönetilmesi

·         İçerik dağıtım ağı ile tam uyumluluk

·         Veritabanı yönetimi ve optimizasyonu

Wordpress LiteSpeed Cache Eklentisi Nasıl Kurulur?

Wordpress eklenti kurulumu ayarları ile alakalı safhalara aşina iseniz öncelikle bu işlemlere yabancı değilsiniz demektir. Ancak tüm okuyucularımızın daha iyi yapabilmesi için aşama aşama anlatmak istiyoruz.

·         Öncelikle www.siteadresiniz.com/wp-admin sekmesine giriş yapıyoruz ve ADMİN PANEL’e bağlanıyoruz.

·         Açılan ekranda sol kısımdaki EKLENTİLER sekmesine tıklayın.

·         Gelen ekranda yine sol üst köşede yer alan YENİ EKLE butonuna tıklıyoruz.

·         Sağ üst köşede beliren arama kutusuna LiteSpeedCache yazıyoruz ve aratıyoruz.

·         Karşımıza gelen ilk uygulamada listelenen HEMEN YÜKLE sekmesine tıklıyorsunuz ve eklenti sorunsuz bir şekilde kuruluyor.

Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu tip eklentileri kullanmak kadar doğru ayarları yaparak eklentilerden tam verim sağlamak da çok önemlidir. Bu neden dolayısı ile ayarlar ile alakalı olarak da hemen bilgiler sunalım istiyoruz.

·         Eklenti kurulumunun ardından sol menüye LiteSpeedCache seçeneği eklenmiş olacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak ayarlar kısmına giriyoruz.

·         Alt menü seçenekleri içerisinde IMAGE OPTIZIMAZATION seçeneğine tıklıyoruz.

·         Sonrasında yine gelen ekranda UPDATE STATUS sekmesini göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayın.

·         Aynı sayfa kendi kendisini yenileyecektir. Bu yenilemenin ardından IMAGE INFORMATION seçeneğinin altında yer almakta olan (SendOptimizationRequest) sekmesine tıklayın. Bu işlem ile birlikte tüm görseller optimize edilecektir.

Bu ayar ile birlikte resim optimizasyonu sağlanır. Eklentiyi aktif ettikten sonra önbellekleme sistemi de otomatik olarak aktif olur.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!