yükleniyor

iPhone Telefon Modellerinde E-Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurumsal ya da bireysel kullanımlarınız için iPhone e-mail kurulumu ile alakalı olarak sizleri bilgilendireceğiz. Türkiye’de en çok satan telefon markalarından birisi olan Apple iPhone, öğrenmesi Android işletim sistemine nazaran çok daha zor ve karmaşık bir işletim sistemidir.

iOS cihazlara mail kurulumu da sandığınız gibi ciddi anlamda zorlu ve öğrenilmesi gereken bir işlem. HostTESCİL olarak herkese en doğru bilgileri elimizden geldiğince sunmak istiyoruz. Aşamaları anlatım.

iPhone (iOS) Cihazlarda E-Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Android işletim sisteminde olduğu gibi iOS cihazların tamamında da dahili olarak E-POSTA uygulaması gelmektedir. Bu uygulamayı kullanarak birden fazla mail kurulumu yapabilme şansına da sahip oluruz.iPhone mail kurulumu safhaları aşağıdaki gibi seyreder;

·         İlk olarak iPhone telefon modelimizi açıyoruz ve sonrasında AYARLAR sekmesine tıklıyoruz.

·         Aşağı doğru inildikçe seçenekler arasında MAİL, KİŞİLER, TAKVİMLER sekmesini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.

·         Bu kısıma girdikten sonra HESAP EKLE sekmesini göreceksiniz. Tıklayın ve mail ekleme ekranına ilerleyin.

·         Karşımıza birçok farklı mail hizmetinin logosu gelecektir. iCloud, Exchange, Google (Gmail), Outlook ve DİĞER olmak üzere seçenekler söz konusudur. SİTE UZANTILI MAİL ADRESİ için en alt kısımda yer alan DİĞER sekmesine tıklıyoruz.

·         Sonrasında gelen ekranda MAİL HESABI EKLE sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklıyor ve mail hesabı işlemlerine geçiş yapıyoruz.

·         Karşımıza bu ekranda ilk olarak bizden bilgiler istenecektir. Bu bilgileri aşağıdaki seçenekleri dikkate alarak dolduruyoruz;

1.       AD: Mail gönderimlerinizde karşı tarafın göreceği isimdir.

2.       E-POSTA: Kurulumunu yapacağınız mail adresinizi yazın.

3.       PAROLA: Kurulumunu yapacağınız mail adresinize ait parolanızı yazın.

4.       AÇIKLAMA: Buraya e-posta adresinize ait açıklamayı yazın.

 

·         Ayarları yapmanın ardından sol üst köşedeki SONRAKİ sekmesine tıklıyoruz.

·         Şimdi ise mail adresimiz ile alakalı seçenekleri yapılandıracağız. Site uzantılı mail kuracak isek en üst kısımda IMAP ve POP olmak üzere iki seçenek vardır. POP seçeneğini tıklıyoruz ve sonrasında aşağıdaki detayları giriyoruz;

1.       GELEN POSTA SUNUCUSU SUCU ADI: mail.siteadresiniz.com

2.       GELEN POSTA SUNUCUSU KULLANICI ADI: Kurulumunu yapacağınız mail adresi

3.       GELEN POSTA SUNUCUSU PAROLA: Kurulumunu yapacağınız posta hesabı şifresi

4.       GİDEN POSTA SUNUCUSU SUCU ADI: mail.siteadresiniz.com

5.       GİDEN POSTA SUNUCUSU KULLANICI ADI: Kurulumunu yapacağınız mail adresi

6.       GİDEN POSTA SUNUCUSU PAROLA: Kurulumunu yapacağınız posta hesabı şifresi

·         Sonrasında sağ üst köşede yer alan KAYDET sekmesine tıklıyoruz. SSL KULLANARAK BAĞLANAMIYOR uyarısı gelecektir. Burada gelen uyarıya EVET sekmesine tıklıyor ve ilerliyoruz.

·         Sonrasında ikinci bir uyarı ekranı gelecek ve bu ekranda KAYDET sekmesine tıklıyoruz.

·         Sonrasında yeni bir ekrana giriş yapacaksınız. Mail adresiniz en üst kısımda yazacaktır. Mail adresinizin ismine tıklayın.

·         İsme tıkladıktan sonra İLERİ DÜZEY sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın ve esas ayarları yapılandırmak için ilerleyin.

·         İleri düzey ekranında ayarların doğru olup olmadığını kontrol edin ve SSL sekmesinin kapalı olduğuna emin olun.

iPhone cihazınız için mail kurulum işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Tüm iOS cihazlarda bu yolu izleyerek sorunsuz bir şekilde kurulum yapabilme imkanına da sahip olabileceksiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!