yükleniyor

CPanel Site Oluşturucu (Site Builder) Nasıl Kullanılır?

CPanel, dünyanın en gelişmiş server yönetim panellerinden birisidir. Bizlere kendi içerisinde Site Builder (site oluşturucu) adı altında sunduğu hizmet ile birlikte statik ya da dinamik web sayfalarını birkaç tıklama ile oluşturma şansı verir.

Bu hizmet sayesinde çok kısa süre içerisinde kendi zevkinize göre web siteleri kurabilirsiniz. Sizlere kullanımı hakkında da bilgi sunmak istiyoruz.

CPanel Site Builder (Site Oluşturucu) Kullanımı

A-) İlk olarak yapmamız gereken şey CPanel girişi. Bunun için www.siteadresiniz.com:2082 linkini tarayıcımızın adres çubuğuna giriyoruz. Sonrasında hosting sağlayıcımızdan bizlere sunulan kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile giriş yapıyoruz.

B-) Sonrasında gelen hizmet basamakları içerisinde YAZILIM VE HİZMETLER ile sekmesi altında yer alan SİTE BUİLDER (SİTE OLUŞTURUCU) sekmesine tıklıyoruz.

C-) Sonrasında web sitenizin alan adı ve alt alan adları tamamen bu ekranda listelenecektir. Kurulum yapmak istediğiniz DOMAİN üzerine tıklayarak kurulum ekranına geçiş yapıyoruz.

D-) Sonrasında CPanel bizlere kategoriler sunacak. Web sitemizin içeriği ne olacak ise burada kategorimizi belirliyoruz. Kategori seçiminin ardından Site Builder, bizim için en uygun scriptleri listeleyecektir.

E-) Listelenen scriptler içerisinde hoşunuza giden scriptleri detaylıca inceleyebiliyorsunuz. Sizin için doğru scripti bulduktan sonra ise altında yer alan SEÇ sekmesine tıkladığınızda SİTE BUİLDER, otomatik olarak kurulum yapmaya başlayacak.

F-) Kurulum işleminin ardından sistemimiz düzenleme ve geliştirmeye son derece açık olacak. Kurduğunuz script ile alakalı olarak her türlü detayı enine boyuna güncelleme şansına da sahip olabileceksiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!