yükleniyor

CPanel Veritabanı Sihirbazı Nasıl Kullanılır?

Linux altyapısına sahip sunucularda kullanılan CPanel arabirimi, bizlere mükemmel imkanlar sunar. CPanelveritabanı oluşturma işlemi, diğer panellerde olana nazaran çok daha hızlı, çok daha pratik bir şekilde olur.

CPanelveritabanı sihirbazı sayesinde herhangi bir karmaşık işleme maruz kalmadan 4 ADIM’daveritabanı oluşturma şansına sahip olacaksınız. Hemen bu konuda sizlere bilgi sunalım.

CPanel Veritabanı Sihirbazı Kullanarak Nasıl Veritabanı Oluşturulur?

A-) İlk olarak tarayıcımızın adres çubuğuna www.siteadiniz.com:2082 sekmesini tıklayarak CPanel giriş ekranına ulaşıyoruz. Sağlayıcımız tarafından bize sunulan kullanıcı adı ve parola bilgisi ile giriş yapıyoruz.

B-) Gelen ekranda CPanel hizmetleri listelenecektir. DATABASE (VERİTABANI) başlığı altında yer alan hizmetler göreceksiniz. Bu hizmetler içerisinde MySQL DATABASE WİZARD (MySQL VERİTABANI SİHİRBAZI) seçeneğine tıklıyoruz.

C-) Öncelikli olarak 1. ADIM sizleri karşılayacak. Burada VERİTABANI ADI belirleyeceğiz. Boş kutuya istediğimiz veritabanı adını maksimum 55 karakter olacak şekilde giriyoruz ve altındaki butona tıklayarak sonraki adıma geçiyoruz.

D-) 2.ADIM içerisinde ise veritabanımız için atayacağımız kullanıcı bilgilerini gireceğiz. Sırası ile aşağıdaki gibi bilgileri dikkat ederek dolduralım;

Username (Kullanıcı Adı): Bu kısma 7 karakteri geçmeyecek şekilde veritabanı kullanıcı adımızı giriyoruz.

Password (Parola): Bu kısımda ŞİFRE OLUŞTURUCU kullanarak maksimum karmaşıklığa sahip şifreyi otomatik olarak oluşturuyoruz. Bu parola, veritabanı kullanıcı adımıza ait oluşturduğumuz parola olacak.

Bu bilgileri girdikten sonra CREATE USER (KULLANICI OLUŞTUR) butonuna tıklıyoruz. Kullanıcımız oluşuyor ve bizi diğer adıma atıyor.

E-) 3.ADIM veritabanı ayrıcalıklarını belirleyeceğimiz kısımdır. Burada TÜM AYRICALIKLAR yanındaki kutuya TİK koyuyor ve altında yer alan butona tıklayarak son adıma geçiyoruz.

F-) 4.ADIM son adımımızdır. Burada veritabanı dosyamızın sorunsuz şekilde oluşturulduğuna dair onay mesajı alırız. Oluşturduğunuz veritabanı güncel bilgileri sisteme kayıtlı mail adresinize de gidecektir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!