yükleniyor

Microsoft Outlook 2007 Yandex Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yandex Mail, günümüzde her geçen gün daha da yaygınlaşan ücretsiz mail servislerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Outlook, en hızlı ve en güvenli şekilde çalışan mail uygulamaları arasında ciddi şekilde fark yaratıyor.

Outlook Yandex Mail kurulumu biraz karmaşık olduğundan dolayı tüm herkesi bilgilendirebilmek amacı ile doğrudan bilgiler sunmak istedik.

Microsoft Outlook 2007 Yandex Mail Kurulumu Yapma

A-) İlk olarak bilgisayarımızda Microsoft Outlook 2007 uygulamasını çalıştırıyoruz. Daha önceden mail kurulumu yapmadı isek direk kurulum ekranı gelecektir. Eğer yaptı isek yukarıdaki menüde yer alan ARAÇLAR > HESAP AYARLARIsekmesine tıklayarak ilerliyoruz.

B-)Gelen hesap ayarları ekranında sekmelerin en sol alt köşesinde yer alan YENİ sekmesine tıklayarak mail kurulum ekranına gidiyoruz.

C-) OTOMATİK HESAP KURULUMUsayfasında en alt kısımda yer alan (Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır) sekmesinin kutusuna tik atıyoruz ve İLERİ diyoruz.

D-) Sonrası safhada karşımıza 3 adet seçenek gelecek. Yandex Mail kurulumu için en üst kısımda yer alan INTERNET E-POSTA sekmesine tıklıyoruz ve İLERİ butonuna tıklıyoruz.

E-)Yandex bireysel ya da kurumsal e-posta kurulumu işlemleri ile alakalı olarak detaylar çok çok önemlidir. Aşağıda verdiğimiz şekilde tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde dolduralım;

·         ADINIZ: Bu kısım, mail gönderdiğinizde karşı tarafta görünecek olan isim anlamına gelir.

·         E-POSTA ADRESİ: Burada kurulumunu yapacağımız mail adresimizi giriyoruz.

·         HESAP TÜRÜ: Site uzantılı maillerde burası IMAP olarak seçilecek. Site uzantılı mail adreslerimizde bu kısım genellikle POP3 olarak seçili olacaktır.

·         GELEN POSTA SUNUCUSU: Yandex mail sistemlerinde giden sunucusu imap.yandex.com.tr olarak ayarlanır.

·         GİDEN POSTA SUNUCUSU (SMTP): Giden SMTP posta sunucusu kısmına ise smtp.yandex.com.tr yazarak devam ediyoruz.

·         KULANICI ADI: Bu kısma kuracak olduğumuz mail adresini tekrardan yazıyoruz.

·         PAROLA: Bu kısımda ise kurulumunu yapacak olduğumuz mail adresine dair belirlediğimiz şifre bilgisini seçiyoruz.

Sonrasında hemen sağ alt kısımda yer almakta olan DİĞER AYARLAR sekmesine tıklayarak son ayarlarımızı yapmak üzere ilerliyoruz.

F-) Bu kısımda yapacağımız ayarlar ile birlikte GÖNDERME VE ALMA işlemlerini sorunsuz şekilde yapabilmek üzere adımlar atacağız.

Bu sekmeler içerisinde yer alan GİDEN SUNUCUSUsekmesine tıklıyoruz. Sonrasında ise “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” cümlesinin solundaki kutucuğu işaretliyoruz. Sonrasında altındaki seçenekler aktif oluyor.

Sonrasında ise OTURUM AÇARKEN KULLANILACAK: sekmesine tıklıyoruz ve aşağıdaki detayları giriyoruz;

·         KULLANICI ADI: Kuracak olduğumuz mail adresini bu alana giriyoruz.

·         PAROLA: Kuracak olduğumuz mail adresi için belirlediğimiz şifreyi buraya giriyoruz.

G-) Sonrasında yine üstteki sekmeler içerisinde yer alan GELİŞMİŞsekmesine tıklıyoruz. Bu sekmede ise gelen ve giden sunucu portlarını ayarlayacağız. Ayarları aşağıdaki gibi yapınız;

·         Gelen Sunucusu (POP3): 993

·         Giden Sunucusu (SMTP): 465

Olarak ayarladıktan sonra alttaki TAMAM butonuna tıklıyoruz.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Bu seçeneklerin altında yer almakta olan (Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan) sekmelerinin yanında SSL seçeneğini seçeceğiz.

Bu ekran kapandıktan sonra E maddesinde yer alan ekranda da İLERİ sekmesine tıklayacağız. Mail kurulumu tamamlanmış olacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!