yükleniyor

Web Sitenizin Yedeğini Aldınız Mı?

Host Tescil internet hizmetleri olarak sunucumuz üzerinde yer alan sitelerin haftalık olarak yedeğini alsak da, kullanıcıların web sitelerinin belirli aralıklar ile yedeğini almaları sitelerin üzerinde oluşacak bir çok problemin giderilmesinin yanında güvenlik açısından da büyük önem taşımaktadır. Günümüz blog yazarlarına ve işletmelerin web sitelerine bakıldığında bir çok kişinin yedekleme almadığı söylenebilir. Aslında yedekleme yapmanın önemi bir web site için oldukça büyüktür. Zira site verilerinin içeriklerinin silinmiş olması, geri dönüşü olmayan yazılım güncellemeleri, olmaması gereken bir durumda bir web sitenin güvenlik açısından hacklenmesi ve hosting süresinin uzun süre önce dolması durumunda bir web sitenin geri getirilmesini ancak yedekleme sağlayabilmektedir.

Yedeğe alma aralıkları günlük olarak yapılan güncellemelerde, yazı veya ürün ekleme süreçlerinde dinamik web site sahipleri, bu alanlardaki kaybın site sahiplerini olumsuz bir şekilde etkilememesi için 3-5 gün aralıklar ile veya haftada bir kez olarak yedekleme yapabilirler. Çok fazla güncelleme gerektirmeyen web siteleri için haftalık veya aylık olarak yedek alınabilir. Yedeklemelerin saklanması gereken alanlar; Microsoft One Drive, Google Drive veya Yandex Disk olarak sayılabilir.

Backup çözümleri

cPanel üzerinde yedek alma, Plesk Panel Üzerinde yedek alma, FTP üzerinden dosya yedeği almak ve MYSQL Yedeği Alma olarak sayılabilir. Bu çözümlerin her birinin kendi amaçlarına uygun olarak kullanılabilmesi için yedek alma ve kurulum düzenlerini takip etmek yedek almayı oldukça fazla kolaylaştırmaktadır. Daha sonradan web sitelerde tüm bilgileri kullanabilmek için yedeklemenin önemi web site kullanıcıları için bilinmesi gereken adımlardandır. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!